O familie de români protestează pentru felul în care a fsot gestionat cazul de adopție al Sorinei din Baia de Aramă. Puțini, dar buni, după cum ei înșiși au scris pe Facebook:
„…putini….dar din inima, pentru Sorina! Sorina, te iubim, rezista copil luptator si frumos!”
E foarte important că oamenii au ieșit în stradă, oricât de puțini ar fi fost.
Se anunță un protest și mâine dimineață, 4 iulie, între 9:30 și 12:00, în fața Muzeului Antipa din Piața Victoriei, București.
