STB emite abonamente gratuite pentru elevi începând cu data de 11 februarie

Societatea de Transport București (STB) va emite, începând de luni, 11 februarie 2019, abonamente gratuite pentru elevi.

Abonamentele cu reducere 100% sunt eliberate la centrele de emitere și încărcare carduri STB SA pe baza unui carnetul de elev vizat pe anul în curs, precum și actul de identitate.

De prevederile actelor legislative menționate beneficiază numai elevii din învăţământul acreditat/ autorizat, primar, gimnazial, liceal şi profesional, cu vârsta până la 18 ani sau până la finalizarea studiilor liceale / profesionale.

Abonamentele cu reducere / gratuitate nu sunt valabile pe liniile expres și pe liniile speciale.

Recent, STB a anunțat înființarea, de la 1 februarie 2019, a 9 noi linii regionale.

Sursă: Facebook/stbsaoficial
Exit mobile version