Mărturie cutremurătoare despre starea națiunii: Ce regretă cel mai des românii care se apropie de sfârșitul vieții

În 20 de ani de preoţie, părintele Mihai Andrei Aldea a spovedit mii de oameni. Într-un interviu acordat ziarului online Adevărul, acesta explică ce regretă cei mai mulți dintre ei la sfârșitul vieții:

Cel mai des întâlnit regret este: „Nu am făcut copii“ sau „Am făcut prea puţini copii“. Astăzi, cei mai mulţi oameni mor singuri. De multe ori se întâmplă ca unii copii să moară înaintea părinţilor sau, în cazurile mai bune, să plece în străinătate. Am spovedit mii de oameni care reprezintă sute de mii de ani de viaţă. Am văzut aceste vieţi în faţa ochilor mei. În afară de regretul că nu au făcut mai mulţi copii, regretă că nu au făcut binele pe care puteau să-l facă.

Exit mobile version