Ilinca Vieru, studentă din Iași: „Ce este pentru mine Marșul pentru viață”
Ilinca Vieru, o studentă din Iași, a postat pe Facebook un scurt mesaj în care explică ce înseamnă pentru ea Marșul pentru viață. Mesajul ei este însoțit de câteva desene pro-viață:
Anul acesta, Marșul pentru viață are în prim-plan ideea că fiecare dintre noi este unic din prima secundă.
Pentru mine, acest eveniment reprezintă o mărturisire a credinței, a dragostei și a unității în Hristos.
Un copil este un dar binecuvântat de la Dumnezeu pentru părinți, un izor de inocență, bucurie și căldură. E o alinare a sufletelor noastre întunecate de prea multe griji și probleme. Iar viața lui începe din pântece.
Nu îi răpiți această șansă!
Ilinca Vieru, studentă
#marsulpentruviata2019
#unicdinprimasecunda
A noua ediție a Marșului pentru viață va avea loc sâmbătă, 23 martie 2019, în peste 600 de localități din România și Republica Moldova sub genericul „Unic din prima secundă”.