de Redacția Stiripentruviata.ro
Camelia Smicală a anunțat duminică decizia Tribunalului Administrativ din Tampere: Copiii ei, Mihai și Maria, se pot întoarce alături de ea, după aproape șase ani în care au fost ținuți cu forța în centre sociale din Finlanda.
Românca a scris luni pe Facebook:
„Tribunalul administrativ a hotărât reîntoarcerea copiilor acasă, pentru început pe durata a șase luni. Decizia trebuie pusă în aplicare imediat. Slavă Domnului! Vă iubim pe toți
”
Miercuri, medicul român a mai anunțat:
„Încercăm să ne reclădim viața din cioburi. Pregătim camerele copiilor.
(plus alte un milion de demersuri). Am rezolvat cu școala.
Pe 8 Martie, copiii vor începe școala la Tampere, clasa de latină. Mihai va merge în aceeași clasă în care era când a fost luat.
