Conferința „Soluții pentru îmbunătățirea sănătății copiilor”

Pe 27 mai, la Senatul României, a avut loc conferința națională „Soluții pentru îmbunătățirea sănătății copiilor”, organizată de RevistaPolitici de Sănătate și Salvați Copiii România. Printre problemele de sănătatea copilului care au fost prezentate la conferință, se numără următoarele:

Lucrările s-au încheiat cu decizia de a forma grupuri de lucru pentru redactarea de legislație care să se adreseze problemelor prezentate.

Exit mobile version