Anghel Buturugă: „Cică niște elevi „activiști” au vrut ei să facă Statutul Elevilor mai pe înțelesul lor”

de Anghel Buturugă, Facebook

 „Școală nouă, buey

Cică niște elevi „activiști” au vrut ei să facă Statutul Elevilor mai pe înțelesul lor.

Și cu ce începe acest Statut-pe-înțelesul-micuților-activiști-mânca-i-ar-mama-de-generație-zet?

Păi cu orientare sexuală, cu ce altceva.

Și cu o greșeală de ortografie. Că dacă primează orientarea sexuală, ce ne mai încurcăm cu gramatică, cu ortografie, cu din astea?

Ca să nu mai zic că tot statutul e numai despre „am dreptul” și „cum să-ți faci vocea auzită”.

Păi cu așa statut, adevărații rebeli și nonconformiști sunt history, baby. ”

Ghidul ilustrat aici: ghidul-elevului
Exit mobile version