Adrian Papahagi: „Mă bucur să văd că frontul creștin s-a unit în fața aberațiilor neomarxiste”

de Adrian Papahagi, Facebook

După sterilele animozități interconfesionale din anii 1990-2000, mă bucur să văd că frontul creștin s-a unit în fața aberațiilor neomarxiste cu care suntem bombardați.

Ne prețuim și ne păstrăm fiecare credința, dar am ajuns să nu ne mai urâm între noi, români și maghiari, ortodocși, greco-catolici, catolici sau evanghelici, ci să înțelegem că ne unește mărturisirea lui Iisus Hristos și destinul civilizației iudeo-creștine.

Slavă întru cei de sus Lui Dumnezeu, pe pământ pace și între oameni bunăvoire!

Citește mai multe articole de Adrian Papahagi

Exit mobile version